Šodien vārdadienas svin Polijā: Leona Lubomira ; Latvijā: Smuidra Smuidris Vitauts
20. februāris 2020. gads, ceturdiena Latvijā: ,  Polijā :
Ieiet
Reklama
Foto galerija
Mūsu forums
Temats:
Mekle Darbu!!
Ziņojums:
Labdien!
Ja Jūs vēl interesē darbs, lūdzu sazinieties ar
Pievienojis:
Dace Ozoliņa, 10-05-2018, 10:11
 Aptakaļ pie ziņu saraksta
Greifsvaldes Baltistikas institūta saglabāanai lūdz parakstīt petīciju
Skatīta: 2771
Pievienots: 2015-06-22 12:30
Sirsnīgi lūdzam parakstīt petīciju par Baltistikas institūta saglabāanu Vācijā, Greifsvaldes Universitātē.
Greifsvaldē jau kops 90. gadu sākuma ir spēcīgas tradicijas baltu un slavu valodniecības, literātūras, kultūras un mākslas studijās, notiek starptautiska mācībspēku un studentu apmaiņa.
Institūts ir pašlaik vienīgā palikusī iestāde, kur Vācijā var mācīties latviešu un lietuviešu valodu gan bakalaura, gan maģistra līmenī. Institūtam draud darbības izbeigšanās, jo pēc vietējiem budžeta plāniem ir jāsamazina darbavietu skaits. Par to vēl tiks lemts 24. jūnijā.


Petīcijas parakstīana un skaidrojums par situāciju pieejams ajā adresē:
https://www.openpetition.eu/petition/online/par-daudzpusigu-studiju-programmu-saglabasanu-un-attistisanu-greifsvaldes-ernsta-morica-arnta-univer
Raksts par Greifsvaldi (17.06.2015.). http://www.ubisunt.lu.lv/zinas/t/34285/

Poļiem un Polijai svarīgs ir šis aspekts:
Līdzās tiešajam mācīšanas darbam institūta mācībspēki aktīvi iesaistās arī organizātoriskos darbos, piemēram, daudzveidīgos kultūras sarīkojumos. "Polenmarkt" ir lielākais poļu kultūras festivāls ārpus Polijas; katru gadu pie mums viesojas daudzi sabiedrībā populāri un atzīti poļu kultūras darbinieki, kas iesaistās Greifsvaldes kultūras un atpūtas norisēs. [..] minētie kultūras sarīkojumi ir kļuvuši par daļu no visas pilsētas kultūras programmas, tātad tā ir ūnikāla Greifsvaldes priekšrocība.

ĪSĀ SAITE uz petīciju latviski: tinyurl.com/instituts
Deutsche Petition: tinyurl.com/baltistik

22. jūnija ziņa - https://LVAK.wordpress.com/2015/06/22/baltu-filologijas-instituts-vacija-jaaizstav-pret-budzeta-atnemsanu-parakstiet-peticiju-%E2%87%9B%E2%87%9B%E2%87%9B-tinyurl-cominstituts/